1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

مقاله ها

گفتگوهای هفتگی (هفته دوم شهریورماه)دانیال خنده‌رو: در این بخش ترجیح می‌دهم به‌جای نوشتن چند پرسش مطرح کنم. این پرسش‌ها بعد از بازی ایران و قطر برایم ایجادشده است.
یک: ملت یگانه ایران ملتى با گویش‌های مختلف هستند؟
دو: نداشتن تابعیت (Stateless) خوب است یا بد؟
سه: تعریف ملت و مليت چیست؟
چهار: آيا گويش به زبانى خاص دليلى براى متمايز خواندن مليت است؟
پنج: آيا يك آفريقايى فرانسه زبان، فرانسوى است؟
بعد از رسیدن به پاسخ‌های فردی خودتان، لطفاً این نتیجه‌گیری را مدنظر داشته باشید: «فحش دادن به ملت و زبان هر كشور عملى زشت است حتى اگر در استاديوم و در حين بازى فوتبال باشد اما از آن بدتر ايرانيان عرب‌زبانی هستند كه دل درگرو كشورى ديگر دارند.»

بهمن زاهدی: طعم تلخ دخالت در سیاست
زمانی که مشروطه خواهان با تماس‌های پی‌درپی خود، شاهزاده را از دخالت مستقیم در سیاست پرهیز می‌کردند، دو کارمند دفتر ایشان این تماس‌ها را رفته‌رفته قطع کردند. از آن زمان به بعد شاهزاده در زندانی بلورین قرار گرفت. هر چه انتقاد بر آن دو نفر رفت آن‌ها بیشتر خود را در پشت شاهزاده پنهان کرده یا به‌نوعی سنگر گرفتند!
شورای به‌اصطلاح ملی، به سرپرستی کارمندان دفتر شاهزاده، استراتژی سیاسی خود را از روز اول در جمع‌آوری افرادی که کوتاه بین‌تر از خودشان در طیف پادشاهی خواه و جمهوری‌خواه هستند گذاشتند، یا به زبانی ساده‌تر همان داستان مافیای خودی و غیرخودی تجربه‌شده در جمهوری اسلامی را در شورای به‌اصطلاح ملی پایه‌گذاری کردند. هر انتقادی و یا هر گفتگوی سازنده‌ای را به حمله مستقیم به شاهزاده تعبیر می‌کنند و از جایگاه مردمی شاهزاده کمال استفاده‌ها را برده‌اند. اکنون‌که چند سالی است که از تشکیل شورای به‌اصطلاح ملی می‌گذرد، پرسش‌ها فراوان‌تر شده ولی هنوز فردی مسئولیتی در قبال پاسخگویی به مردم از خود نشان نمی‌دهند. به معنای واقعی کلمه این افراد سیستم اداری جمهوری اسلامی را در دفتر شاهزاده برپا کرده‌اند.
حال زمان آن رسیده که یا مشروطه خواهان و ایران دوستان واقعی، شاهزاده و یا «نماد همبستگی ملی» ایرانیان را از دست این افراد نجات دهند و یا شاهزاده به‌تنهایی خود را از این زندان بلورین نجات دهد، زیرا طعم تلخ دخالت در سیاست را شاهزاده به‌وسیله ندانم‌کاری‌های کارمندان دفترش چشیده. کارمندان دفتر شاهزاده را باید بیرون ریخت، چون آنان حتی این مسئولیت‌پذیری را در خود پیدا نخواهند کرد که استعفا دهند و در نظر دارند تا سقوط کامل معنوی شاهزاده که هدف اصلی‌شان هست، پیش بروند!

دانیال خنده‌رو: وقتی‌که خیلی نوجوان بودم، گاهی که می‌خواستم وارد حرف بزرگ‌ترها بشوم پدربزرگم خطاب به من می‌گفت: «سیاست پدر و مادر ندارد» وقتی کمی بزرگ‌تر شد یک‌بار می‌خواستم به‌قول‌معروف مچ پدربزرگ مهربانم را بگیرم. از او پرسیدم چرا فکر می‌کنی سیاست باید پدر و مادر داشته‌ باشد. بدون هیچ‌گونه معطلی گفت سیاست کثیف‌ است حتی اگر پدر و مادر هم داشته باشد و ادامه داد اين كثافت را هم با هیچ‌چیز نمی‌توان پاك كرد. در كتاب جاسوس خوب "The Good Spy: The Life and Death of Robert Ames By Kai Bird" نقل‌شده است كه «سید محمد بهشتى »نقش مهمى در دستگيرى، ربايش و اعدام «سید موسی صدر» ملقب به امام موسى صدر، رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان که نقش مهمی در به قدرت رسیدن «سید روح‌الله خمینی» و حزب جمهوری اسلامی داشته، ايفا كرده است. این مقام عالی‌رتبه حزب جمهوری اسلامی هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ در تالار حزب جمهوری اسلامی براثر انفجار ساختمان حزب کشته شد که بعد‌ها این انفجار را دولت ایران کار مجاهدین خلق اعلام کرد. مخالفين جمهورى اسلامى مثل بازماندگان رژيم گذشته و جداشدگان از رژيم جمهورى اسلامى بر اين باورند كه اين انفجار بااطلاع هاشمى رفسنجانى صورت گرفت.

بهمن زاهدی: معاون وزیر بهداشت و دست‌نشانده خامنه‌ای تأکید کرده که در حال حاضر 30 درصد مردم کشور گرسنه‌اند. این در حالی است که مسئول توزیع شهریه علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی میان طلاب افغان و عضو شورای نظارت بر حوزه علمیه هرات، از سوی اداره امنیت ملی افغانستان، بازداشت‌شده است! و از سوی دیگر ثروت‌های خدادادی ایرانیان برای اشاعه هر چه بیشتر «بهار عربی» که از سوی امریکا برای تحت کنترل درآوردن قیمت نفت به اجرا درآمده از سوی خامنه‌ای و جمهوری اسلامی پشتیبانی می‌شود.
زمانی لورنس عربستان که فردی انگلیسی بود اعراب را علیه دولت عثمانی شورانید. این بار انگاری خامنه‌ای از سوی امریکا و انگلستان مأموریت دارد که خاورمیانه را در جنگی خانمان‌سوز نگه دارد تا بازار نفت تحت کنترل غرب بماند. به همین دلیل هم اصطلاح طلبان جمهوری اسلامی از خانم کلینتون حمایت می‌کنند، زیرا «بهار عربی» را حزب خانم کلینتون برپا کرده است.
گرسنگی بیش از سی درصد از ایرانیان برای جمهوری اسلامی به رهبری خامنه‌ای مهم نیست، بلکه خواست مستقیم خامنه‌ای برای سرکوب ملت ایران است. فردی که خود را ایرانی می‌داند (البته ایشان عرب زاده هستند) هیچ‌گاه نمی‌تواند هم‌وطنان خود را زیر گرسنگی نگه دارد تا غربیان به او اجازه حکومت کردن در ایران را بدهند!

دانیال خنده‌رو: بوركينى یا همان مایوی اسلامی یکی از خبرهای رسانه‌ها در هفته‌های گذشته بوده است. به باور من هيچ انسان عاقلى با چنين لباسی شنا نمى‌كند. شنا ورزشی برای آرامش روح و آماده‌سازی بدن است. در این ورزش بدن به هر چیزی احتیاج دارد الا پوشش. اسلام به‌عنوان مذهبی ایدئوژیک مانند مابقی مذاهب در طول قرن‌ها نیت به فرهنگ‌سازی در تمام جوامع داشته است؛ اما تفاوت اسلام با ادیان دیگر در این است که در اسلام، مسلمین به دنیال اسلامی کردن همه‌چیز هستند. از ابتدایی‌ترین آزادی‌های فردی تا نوع پوشش هنگام شنا چند توصیه برای شنا اگر که مسلمان هستید و می‌خواهید به استخر بروید پیشنهاد می‌کنم (Facekini) استفاده کنید. این جالب‌تر از بوركينى، است. از این لباس زنان در ژاپن و كره جنوبى به‌عنوان مايوهاى مخصوص استفاده می‌کنند تا بدن خود را بلورين نگاه‌دارند. در چين كمى تندرو‌تر هستند و صورت خود را نيز با ماسك می‌پوشانند تا مبادا آفتاب باعث تغيير رنگ چهره آنان شود. خلاصه اينكه اگر در چين، بتمن يا مرد عنكبوتى را در حال شنا ديديد، تعجب نکنید. در استراليا و نيوزلند به دليل نازك بودن لايه اوزون، بهتر است كه يك تى‌شرت به تن داشته باشید؛ اما در برزيل كه مسئولين جمهورى اسلامى تاکنون دو بار در استخر‌های این کشور خبر‌ساز شده‌اند، هرچه كمتر لباس بپوشيد بيشتر از گرماى خورشيد لذت می‌برید.


«گفتگوهاى هفتگى كوششى است شخصى و به‌ دور از وابستگی‌های حزبى. این گفتگوها به‌هیچ‌عنوان بیان‌کننده دیدگاه‌های حزب خاصى نبوده از حضور هر شخص در این گفتگوها با احترام به آزادى بیان، تفاوت اندیشه و به‌دور از نفرت پراكنى، استقبال می‌کند.»

دیدگاه‌ها   

 
#5 ساسان بهمن آبادی 1395-06-15 18:25


درباره اقدام مغرضانه حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) علیه شاهزاده متن مفصلی را تنظیم کرده ام که همین اکنون برای جنابعالی ایمیل کردم.

بر آن بودم که بطور رسمی خدمت مسئولان حزب هم بفرستم که از سامانه حزب درباره چگونگی آن پرسیدم و هنوز کسی پاسخی نداده است.

به هر روی خوشبختانه دستکم برای جناب آقای شایان آریا فرستادم و مورد مطالعه ایشان قرار گرفت.
 
 
#4 بهمن زاهدی 1395-06-14 19:23


با درود

شوربختانه ایمیل شما به دستم نرسیده!

فکر نمی‌کنم حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) حمله‌ای به شاهزاده کرده باشد. در این مورد با شما موافق نیستم.

به‌عنوان مدیر سابق سامانه آن حزب می‌دانم که اصل اول و دوم منشور حزب از اصل سوم آن منشور مهم‌تر است.

اگر اصل اول و دوم آن منشور عملی نباشد اصل سوم دیگر اعتباری و موجودیتی نمی‌تواند داشته باشد.

http://irancpi.net/ir/hezb/esnad-hezbi/mensor.html

ارادتمند
بهمن زاهدی
 
 
#3 ساسان بهمن آبادی 1395-06-14 18:01


من از آنجا که شناخت و ارتباطی با کارمندان دفتر شاهزاده ندارم هیچ بحثی هم در اینباره نمی توانم داشته باشم. اما مواضعی که امروز مورد انتقاد ناجوانمردانه و مغرضانه - حتی از سوی حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) - واقع شده مربوط به خود شاهزاده است.

این چند روزه اخیر هم صحبت از فشار زیاد به میان می آید. واقعن برای من که تلفن ها تهدیدآمیز بازجوهای وزارت اطلاعات را هم فشار به حساب نمی آوردم هیچ قابل درک نیست که بیرون از ایران چه فشاری میتوان متصور بود؟

تنها به یک مورد اشاره میکنم که یک بار از سوی وزارت اطلاعات بصورت تلفنی فراخوانده شدم. من هم در پاسخ گفتم یا برگه احضاریه بفرستید و یا مأموری بفرستید به محل خانه با حکم دستگیری، اهل فرار هم نیستم. این در حالی بود که دارای پرونده باز سیاسی بودم و دست سربازان گمنام برای انتقام گیری در قالب صدور حکم باز بود.

+ در ضمن من برای شادباش نوروزی خدمت جناب عالی ایمیلی فرستاده بودم و درباره استعفایتان هم اشاره ای کرده بودم که گمان کنم خدمتتان نرسیده است.
 
 
#2 بهمن زاهدی 1395-06-14 08:31


با درود،

مشکل اصلی از زمانی آغاز شد که کارمندان دفتر شاهزاده در پشت شاهزاده سنگر گرفتند و به فعالیت سیاسی مشغول شدند.

این عمل باعث شد که شاهزاده زیر سؤال برود و نه کارمندان دفترش!

یکی از کارهای که این کارمندان دفتر کرده‌اند، فشار به شورای مرکزی حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) برای صدور توبیخ‌نامه علیه این‌جانب بود که باعث استعفای من از آن حزب شد.

تمامی سامانه‌های طرفدار پادشاهی را این افراد تقریباً به همین شیوه از کار انداختند.

به همین دلیل و دلایل بیشمار دیگری این افراد شاهزاده را به گروگان خود درآورده‌اند و بایستی که از دفتر شاهزاده بیرونشان کرد.ارادتمند
بهمن زاهدی
 
 
#1 ساسان بهمن آبادی 1395-06-14 00:23


با احترام، درباره توضیحات مربوط به شورای ملی بحثی ندارم، اما آیا این متن درباره این موج تخریبی اخیر علیه شاهزاده عنوان شده؟ اگر چنین است متوجه این ارتباط نشدم، چرا که دستاویز این حملات موضوعاتی مربوط به خود شاهزاده است و نه شورای ملی. مگر اینکه منظور این باشد که ورود شاهزاده به عرصه مستقیم سیاست نادرست بوده که باز هم باید گفت آنچه دستاویز حملات اخیر واقع شده به چند سال پیش از ورود مستقیم ایشان به عرصه سیاست بازمیگردد.
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to Top