1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER
Image Caption

نماز قاتل بر مقتول و شهادت اصلاح‌طلبی

Image Caption

سکوت، فریاد دیگریست

Image Caption

گفتگوهای هفتگی (هفته سوم آذرماه)

Image Caption

با کوله باری از تجربیات پیش به‌سوی پیروزی

Image Caption

گفتگوهای هفتگی (هفته اول آذرماه)

 

نیکی و بدی که در نهاد بشر است

 

شادی و غمی که در قضا و قدر است

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل

 

چرخ از تو هزار بار بی‌چاره‌تر است

اقتصاد

۱۱ارديبهشت

تحریم‌های اقتصادی و اثرات آن بر سیاست گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی

  آیا کسانی که امروز برای رفع تحریم‌های اقتصادی در تلاش هستند این مسئولیت را قبول خواهند کرد که با لغو تحریم‌های اقتصادی، ایران در خطر حمله نظامی قرار خواهد گرفت و یا اینکه دوباره این افراد تلاش خواهند کرد تا اشتباهات خود را به گونه دیگری برای مردم توجیه کنند! راه‌حل برای گریز از جنگ، گذر کردن کامل از صنایع اتمی در ایران هست که نه سودی به ساکنان امروزی ایران خواهد رسانید و نه آیندگان خواهند توانست از آن استفاده‌ای ببرند. حق مسلم ایرانیان، آزادی، برابری حقوقی و رفاه اجتماعی هست که تاکنون هیچ گروهی در جمهوری اسلامی و یا گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی به آن نپرداخته‌اند.
سکوت حاکم بر جو سیاسی داخل و خارج از کشور از روی ناامیدی به آینده نیست، بلکه سکوتی است که به‌طورکلی منتظر پوست‌اندازی سیاست در ایران هست. حقیقت‌گرایی و انسان‌گرایی می‌بایست که جانشین سیاست امروزی دولت و مخالفان آن بشود. تا آن زمان سکوت بهترین فریاد ایرانیان بر سر جمهوری اسلامی و گروه‌های مخالف جمهوری خواهد بود.

ادامه مطلب...

۲۶مرداد

شرایط لغو تحریم‌های اقتصادی

 جمع درآمدهای نفتی جمهوری‌اسلامی از ابتدای سال 1359 تا پایان سال 1389 به حدود 970 میلیارد دلار رسیده، ارقام سه سال گذشته هنوز در این آمار گنجانیده نشده است. از کسانی که مایلند که تحریم‌ها اقتصادی و نه سیاسی بر علیه جمهوری‌اسلامی برداشته شود، در مرحله اول باید پرسید که این مبلغ در کجا و چگونه هزینه شده است؟ که امروز با کشوری مواجعه هستیم که به ورشکستگی اقتصادی رسیده است! تحریم‌ها به نفع اقتصاد داخلی ایران و به ضرر جمهوری‌اسلامیست! زمانیکه سران جمهوری‌اسلامی مافیای شکر را تشکیل می‌دادند و با وادرات بی‌رویه شکر، کارخانجات داخل کشور را به ورشکستگی کشاندند و کارگران آن کارخانجات را بی‌کار و بدون حقوق گذاشتند و کشاورزان نتوانستند چغندر قند خود را بفرشند، کجا بودند افرادی که امروزه خواهان لغو تحریم‌ها هستند؟ آیا آنان از حقوق کارگران و کشاورزان این صنعت داخلی کشور دفاع کردند؟ مافیای شکر تنها یک رقم از غارتگری سران جمهوری‌اسلامی، چه از نوع اصول‌گرا و چه از نوع اصلاح‌طلبی آن می‌باشد. آیا آنان از خود پرسیده‌اند که چگونه اصلاح‌طلبان جمهوری‌اسلامی در چهار سال گذشته بدون داشتن درآمد، در خارج از کشور هم زندگی مرفعی داشته‌اند و هم لابی‌گری کرده‌اند؟ لابی‌گری مجارج زیادی دارد، این مخارج را اصلاح‌طلبان جمهوری‌اسلامی از کجا بدست آورده‌اند؟ تمامی باغ پسته دارند!؟

ادامه مطلب...

لیبرال دموکراسیآخرین نوشته‌ها

نماز قاتل بر مقتول و شهادت اصلاح‌طلبی…

سکوت، فریاد دیگریست…

گفتگوهای هفتگی (هفته سوم آذرماه)…

با کوله باری از تجربیات پیش به‌سوی پیروزی…

گفتگوهای هفتگی (هفته اول آذرماه)…

گفتگوهای هفتگی (هفته آخر آبان ماه)…

ملی‌گرایی در مقابل فرآيند جهانی‌شدن (گلوباليزاسيون)…

گفتگوهای هفتگی (هفته سوم آبان ماه)…

دوستان همراه

ما 156 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

GOTOP